Штори

Штори, фіранки, гардини чи портьери?

Називаючи відрізки тканини, що прикрашають вікно, «шторами», ви не помилитесь: це узагальнююча назва, яка включає в себе всі типи фіранків, різних по типу тканини, стилю, кріпленню чи принципу використання. Рулонні чи римські штори всеодно відносяться до цього поняття, не дивлячись на те, що опускаються на вікно, а не рухаються по карнизу.
Класичні штори

Класичні штори зазвичай робляться зі щільних тканин, які прекрасно підходять для ізоляції – вони схожі на покривала для вікон, які утримують тепло. Такі штори добре дивляться в традиційних і класичних інтер’єрах, створюючи затишну домашню обстановку.

Портьери

Спочатку портьерами називали штори, які закривали дверну коробку, але зараз цей термін частіше використовується для віконних штор з щільної непрозорої тканини чи тканини з підкладкою. Портьери виглядають переконливо і об’ємно та можуть повністю блокувати світло з вікна. Тут важлива саме щільність, а не вага: портьери бувають як і з важкої тканини (бархат, гобелен, жаккард), так і з легкої (хлопок, льон, віскоза, натуральний шовк).

Гардини

Гардини – різновид штор з м’якого, неміцного, часто навіть напівпрозорого чи прозорого матеріалу (вуаль, тюль, органза, сітка). Гардини можуть зачиняти вікно частково або повністю і складатися з одного полотна або декількох. У випадку, якщо полотно одне, воно може бути накинуте на карниз і закривати частину вікна, ніколи не прибираючись.

Римські штори

Римські штори більш помітні в інтер’єрі, ніж рулонні. Вони збираються в красиві складки, схожі на акордеон. Римські штори можна пошити практично з усіх тканин, які використовуються для звичайних, але виглядають вони при цьому менш важкими.

Австрійські штори

Австрійські штори – різновид римських штор, однак в нижній частині вони утворюють багато напівкруглих складок. Австрійські штори дивляться дуже багато і підходять для шикарних інтер’єрів.

Французькі штори

Нагадують австрійські, але в них також є вертикальні складки. Схожі на піну від шампанського. Підходять для елегантного інтер’єру.

Фіранки

Короткі фіранки, схожі на шторки з кафе, створять легку атмосферу на кухні чи в прихожій.

Контакти:

Україна, м. Чернівці

В. Аксенина, 2Б

+38 066 866 39 40
+38 097 536 95 59

mail: storievgenia@gmail.com
skype: salonshtorevgenia